شهردار منطقه ده شیراز خبر داد؛ با اعتباری بالغ بر ۱۸ میلیارد تومان ۵ پروژه طی دهه فجر امسال در سطح منطقه افتتاح می شود.

شهردار منطقه ده شیراز از بهره برداری پنج پروژه تأثیر گذار در سطح منطقه بااعتبار بیش از 18 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد.
مهران بهرامی نژاد، گفت: محدوده خدماتی شهرداری منطقه ده شیراز را از کمربندی امام خمینی تا شهرک گویم شامل شهرک های مختلف در این مسیر عنوان کرد.
شهردار منطقه ده شیراز ادامه داد: محدوده خدماتی این منطقه حدود 2 هزار و هکتار است که حدود 20 هکتار از حریم شهر شیراز در این منطقه قرار دارد.
شهردار منطقه ده شیراز از بهره برداری پنج پروژه تأثیرگذار در سطح منطقه با اعتبار بیش از 18 میلیارد تومان در دهه فجر امسال خبر داد و افزود: پارک بازنشستگان ارتش، فاز اول دلتای نهر اعظم، 20 متری نهراعظم و کندرو ضلع شمالی دکتر حسابی و احداث خیابان شهید مردانی از جمله پروژه های شاخص مورد بهر هبرداری در دهه فجر
می باشد.
بهرامی نژاد افتتاح پارک محل های یک هکتاری در شهرک بازنشستگان ارتش در گلستان شمالی بااعتبار حدود 3 میلیارد تومان با هدف افزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضای تفریحی جهت استفاده شهروندان اراضی بازنشستگان ارتش و شهرک پیام نور در دهه فجر مورد بهره برداری قرار میگیرد.
وی ادامه داد: در این پارک محله ای زمین بازی ماسه ای کودکان، پیست دوچرخه سواری، سایت ورز شهای همگانی، زمین والیبال و ست وسایل بازی کودکان برای شهروندان در نظر گرفته شده است.
این مقام مسئول در شهرداری شیراز ازعملیات تکمیل فاز اول پارک دلتای نهراعظم در بزرگراه امام خمینی در دهه فجر امسال خبر داد وافزود: در این پارک 4 هکتاری منطقه سنگ فرش، موزاییک فرش و اجرای دیوار مالون، زمین والیبال و زمین چمن مصنوعی برای رفاه حال شهروندان درنظرگرفته شده است.
وی احداث کندروی ضلع شمالی بلوار دکتر حسابی با درصد پیشرفت ۷۵ درصد و بودجه۲ میلیارد تومان را کمک شایانی به کم کردن بار ترافیکی این بلوار برشمرد.
شهردار منطقه ده شیراز، ادامه داد: تعریض جاده شیراز سپیدان به طول ۲/ ۸ کیلومتر و 19 هزار مترمربع زیرسازی و آسفالت با 58 درصد پیشرفت فیزیکی در اسفندماه امسال به پایان خواهد رسید که در ساماندهی ترافیک بلوار اصلی شهرک گویم تأثیر بسزایی را ایفا م یکند.
وی اعتبار این پروژه را بیش از ۹ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: پروژه های پیاده راه پل جهاد تا تقاطع میلاد به طول۳/ ۵ کیلومتر و مساحت 20 هزار مترمربع و ساخت ۵ پارک محله ای از دیگر پروژه های شهرداری منطقه 10 می باشد که تا خرداد ماه سال ۱۴۰۰ به پایان خواهد رسید.
شهردار منطقه ده شیرازافزایش سرانه فضای سبز و ایجاد فضای تفریحی جهت استفاده شهروندان محله حسین آباد و مسافران عبوری از بزرگراه امام خمینی از جمله اهداف احداث پارک دلتای نهر اعظم برشمرد.
بهرامی نژاد عملیات تکمیل فاز اول کندرو ضلع شمالی بلوار دکتر حسابی از دیگر پروژه قابل افتتاح در دهه فجر امسال در این منطقه عنوان کرد و افزود: این پروژه که در ضلع شمالی بلوار دکتر حسابی حدفاصل پل جهاد و ورودی صدرا واقع شده با هدف تکمیل کندرو شمالی محور دکتر حسابی جهت بهبود عبور و مرور و افزایش ایمنی
در این محدوده مورد بهر هبرداری قرار م یگیرد.
وی همچنین تکمیل 20 متری پارک دلتای نهراعظم واقع در ضلع غربی بزرگراه امام خمینی در مجاورت دلتای نهراعظم از دیگر پروژ ههای قابل افتتاح در دهه فجر امسال برشمرد و افزود: این پروژه با هدف ایجاد دسترسی به پارک دلتای نهراعظم و کاهش بار ترافیک حدفاصل زیرگذر میرزای شیرازی و میدان صنایع احداث شده است.
وی همچنین احداث خیابان شهید مردانی از دیگر پروژه های قابل افتتاح در دهه فجر امسال در سطح منطقه برشمرد و افزود: این پروژه بااعتبار بالغ بر ۵ میلیارد تومان با7800 مترمربع زیرسازی و آسفالت احداث شده است. وی ادامه داد: احداث خیابان شهید مردانی شامل پیاده رو ضلع شمالی و سواره رو و لوله گذاری دفع آبهای سطحی است.
شهردار منطقه ده شیراز ادامه داد: در این منطقه بیش از 197 میلیارد تومان پروژه عمرانی در دست اجراست.
بهرامی نژاد با اشاره به اینکه عملیات اجرایی فاز 6 پارک انتظار در حال اجرا است افزود: این بوستان 17 هزار مترمربعی بااعتبار یک میلیارد تومان در سطح منطقه اجرا می شود.
وی ادامه داد: در این بوستان سایت آلاچیق، مسیر پیاده روی، آب نما و سرویسهای بهداشتی در نظرگرفته شده است.
شهردار منطقه ده شیراز از اجرای عملیات آسفالت معابر که از درخواست های اهالی این منطقه است خبر داد و افزود: تا کنون70 درصد از کل معابر اصلی سطح منطقه شامل شهرک های قصر قمشه، انجیره، دوکوهک، گلستان، حسین آباد، حافظ، کسری و گویم آسفالت شده اند
بهرامی نژاد از اجرای پروژه بلوار 30 متری انجیره خبر داد و افزود: دراین پروژه 75 0 متر باند رفت و برگشت با رفوژ وسط به عرض 2 مترو نیم کیلومتر جدول گذاری و در مجموع 15 هزار مترمربع عملیات آسفالت اجرا شده است.
بهرامی نژاد ازاجرای 40 پروژه بااعتبار 120 میلیارد تومان در سطح منطقه خبر داد و افزود: شاخص ترین این پروژه ها مجموعه پارک دلتای نهر اعظم با مساحت 10 هکتار در 2 فاز در حال اجراست که فاز اول بوستان شامل مسیر دوچرخه سواری، زمین ورزشی کودکان، کف سازی، زمین والیبال و آبنما با پیشرفت فیزیکی 85 درصد و فاز2 با 7/ 8 هکتار در حال طراحی است که با اتمام فاز یک این پروژه فاز دوم کلنگ زنی می شود.
احداث پیاده راه گویم با 2/ 1 کیلومتر و پیشرفت 50 درصدی و طراحی و اجرای6 پارک محله ای که تا پایان سال به بهره برداری می رسد و اتمام فاز 6 پارک و مناسب سازی مسیرهای اتوبوسرانی در محدوده این مسیر از جمله اقدامات برای شهر انسان محور مدنظر قرار دارد.
شهردار منطقه 10 با اشاره به اینکه شهرک انجیره طی یک سال اخیر به محدوده این منطقه الحاق شده است، افزود: ارائه خدماتی که در سطح این محدوده طی این مدت توسط این شهردارشده شده است موجب ارزش افزوده املاک در منطقه شده است.
بهرامی نژاد با اشاره به مشکل ترافیک محور گویم افزود: در تلاش هستیم پروژ های در این محور اجرا شود که ضمن رفع گره ترافیکی، رضایت، مصلحت و منفعت شهروندان در آن دیده شود.

 

منبع : شهرداری منطقه ده شیراز
۱۹۸
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است