مهندس بهرامی نژاد شهردار منطقه ده: سرعت بالا در اجرای پروژه های بزرگ عمرانی

در اجرای پروژه های بزرگ عمرانی شهردار منطقه ده شیراز از اجرای پروژه های بزرگ در سطح منطقه خبر داد.
مهندس بهرامی نژاد با بیان اینکه با تکمیل این پروژه ها شاهد تحول خوبی در سطح منطقه خواهیم بود، اظهار کرد: هدف ما از اجرای چنین پروژه هایی، کسب رضایت و ایجاد رفاه بیشتر برای شهروندان ساکن در منطقه است.
وی با اشاره به اجرای پروژه های شاخص در سطح منطقه افزود: شهر و شهرداری متعلق به همه شهروندان است بنابراین از شهروندان در خواست می شود با پرادخت عوارض ما را در انجام پروژه ها یاری نمایند.
* مروری بر اجرای پروژه های شاخص فعال در سطح منطقه
شهردار منطقه ده شیراز با اشاره به عملیات اجرایی فاز 6 پارک انتظار با اعتبار بیش از 7 میلیارد ریال که  در حال اجرا است ، اظهار کرد : مساحت این بوستان 17 هزار متر مربع شامل 2 هزار متر مربع پارکینگ 300 متر مربع فضای بازی کودک با 5 هزار متر مربع کف سازی و 400 متر پیست دوچرخه سواری است.
این مجموعه دارای سایت آلاچیق، مسیر پیاده روی، آب نما و سرویسهای بهداشتی است.
مهندس بهرامی نژاد با بیان اینکه عملیات آسفالت معابر به مساحت 340 هزار متر مربع از افتخارات شهرداری منطقه 10 است ، گفت : تاکنون درصد ۰ ۷ از کل معابر اصلی سطح منطقه شامل معابر اصلی شهرکهای قصر قمشه ، انجیره ، دوکوهک ، گلستان ، حسین آباد ، حافظ ، کسری و گویم زیر پوشش قرارگرفته و سبب بازخوردهای بسیار مناسبی از طرف شهروندان در سطح منطقه گردیده است.
وی افزود: همچنین پروژه بولوار 30 متری انجیره شامل 750 متر باند رفت و برگشت با روفوژ وسط به عرض 2 متر و یک و نیم کیلومتر جدول گذاری و در مجموع 15 هزار متر مربع عملیات آسفالت کمک شایانی را به اهالی شهرک تازه الحاق شده انجیره نموده است. تعریض دو پل بزرگ در ابتدا و انتهای این بولوار با اعتبار بالغ بر 30 میلیارد ریال از ویژگیهای خاص این پروژه می باشد. درصد پیشرفت فیزیکی بلوار 100 درصد و عملیات تعریض  پل شماره یک در حال حاضر 40 درصد است.
شهردار منطقه 10 شیراز اظهار کرد :  پروژه بوستان وحدت به مساحت بیش از7/۸ هکتار شامل کف سازی، پارکینگ با ظرفیت 170 جایگاه خودرو ، جایگاههای اجرای موسیقی و نمایش های سنتی و آیینی، استقرار تجهیزات ورزشی، آبنمای موزیکال از ابتدای آبان ماه آغاز گردیده و در اوایل خردادماه 1400 به بهره برداری می رسد.
مهندس بهرامی نژاد گفت: از دیگر پروژههای شاخص عمرانی منطقه میتوان به عملیات لوله گذاری شهرک گویم و خیابان زیمنس با طول بیش از 3/8 کیلومتر اشاره نمود در این عملیات بالغ بر 70 میلیارد ریال بودجه در نظر گرفته شده است.
وی در ادامه به اجرای بزرگ ترین پروژه عمرانی و خدماتی و تفریح منطقه اشاره کرد و افزود: مجموعه نهراعظم شامل اجرای دو فاز بوستان نهر اعظم با مساحت ۱۱ هکتار و بولوار بیست متری نهر اعظم به طول 1/1کیلومتر است. فاز اول بوستان نهر اعظم شامل مسیر دوچرخه سواری، زمین ورزشی کودکان، کف سازی، زمین والیبال و آبنما مراحل پایانی خود را می گذراند و فاز دوم این مجموعه در مرحله تهیه نقشه است.
شهردار منطقه ده شیراز با بیان اینکه در این مجموعه مسیر پیاده روی، فاز دوم مسیر دوچرخه سواری، زمین های ورزشی والیبال و فوتبال ساحلی، نمازخانه، سایت آلاچیق، آکواریوم ماهی و کافی شاپ پیش بینی شده است، اظهار کرد: جهت اجرای فاز یک این بوستان و بلوار 20 متری جنب آن تا کنون بیش از 100 میلیارد ریال هزینه شده است. ۰
مهندس بهرامی نژاد گفت: از دیگر پروژههای شاخص منطقه میتوان به بوستان بازنشستگان ارتش در شهرک گلستان شمالی با مساحت 10هزار متر مربع و اعتبار بیش از 20 میلیارد ریال اشاره نمود.
وی افزود: درصد پیشرفت این پروژه در حال حاضر۸۸ درصد است و در دهه فجر امسال به بهره برداری خواهد رسید.
شهردار منطقه ده شیراز اظهار کرد: احداث کند روی ضلع شمالی بولوار دکتر حسابی با درصد پیشرفت 75 درصد و بودجه 12 میلیارد ریالی کمک شایانی به کم کردن بار ترافیکی این بولوار خواهد نمود.
بهرامی نژاد با بیان اینکه تعریض جاده شیراز سپیدان به طول 2/8 کیلومتر و ۱۹ هزار متر مربع زیرسازی و آسفالت با درصد پیشرفت فیزیکی 58 درصد در اسفندماه امسال به پایان خواهد رسید، اظهار کرد : این پروژه در ساماندهی ترافیک بلوار اصلی شهرک گویم تاثیر بسزایی را ایفا می نماید.
وی افزود: اعتبار این پروژه بیش از 51 میلیارد ریال است.
شهردار منطقه ده شیراز اظهار کرد : پروژه های پیاده راه پل جهاد تا تقاطع میلاد به طول 3/5 کیلومتر و مساحت 20 هزار متر مربع و ساخت 5 پارک محله ای از دیگر پروژههای شهرداری منطقه 10 است که تا خرداد ماه سال 1400 به پایان خواهد رسید. ۰
بهرامی نژاد گفت: عملیات احرایی پیاده راه سلامت گویم به طول 1/2 کیلومتر پیاده راه و 2 کیلومتر پیست دوچرخه نیز آغاز شده است.
* پاکسازی ۲۲۸ کیلومتر از جداول
شهردار منطقه ده شیراز با اشاره به عملکرد واحد معاونت خدمات شهری شهرداری منطقه 10 شیراز در سال ۹۹ اظهار کرد : از اقدامات انجام شده معاونت خدمات شهری منطقه 10 در زمینه تأسیسات میتوان به انجام پروژه های نورپردازی پل های عابر پیاده،  اجرای آبنماهای نوری، اجرای تأسیسات مکانیکی و برقی پارکهای محلهای، جابجایی شبکه برقئ فشار متوسط و تعمیر و مرمت شبکه های آبرسانی بولوارهای سطح منطقه اشاره نمود.
مهندس بهرامی نژاد گفت: واحد فضای سبز منطقه تاکنون بیش از 2100 متر مکعب خاکریزی 1400 متر مکعب تسطیح و خاکبرداری کاشت بیش از 1350 اصله درخت و اجرای 1200 مترمربع فضای سبز پوششی را در کار نامه خود ثبت نموده است.
وی افزود: واحد امور شهر با عملیات شبانه روزی توانسته است بیش از 70 درصد از آبراهه های سطح منطقه را پاکسازی نماید ؛ پاکسازی 228 کیلومتر از جداول ، 16 هزار مترمکعب از کانالهای روبسته ،  28 حلقه چاه های جذبی و پاکسازی بیش از 70 هکتار از زمین های روباز سطح منطقه از دیگر اقدامات واحد امور شهر منطقه است.
شهردار منطقه ده شیراز اظهار کرد: واحد امور شهر با زیرسازی 3800 متر مربع پیاده راه، جمع آوری بیش از 13 هزار مترمکعب ضایعات، 90 مورد از تابلوهای اصناف متخلف و 34  تن موانع فلزی در سطح منطقه نقش مهمی را در ساماندهی سیمای شهری ایفا نموده است.
مهندس بهرامی نژاد گفت: ارجاع 518 پرونده به کمیسیون ماده 100 و ۱۱ مورد اجرای احکام این کمیسیون از جمله اقدامات واحد کنترل و رفع تخلفات ساختمانی منطقه 10 بوده است.
وی افزود: بیش از 1200 مورد جلوگیری و تعطیلی کارگاه و پیگیری 450 مورد گزارش 137 ، 550 مورد   رسیدگی به شکایات حضوری و تخریب ۱۹۱ مورد تخلف در سطح منطقه را می توان از دیگر اقدامات این واحد برشمرد.

 

منبع : شهرداری منطقه ده شیراز
۱۵۳
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است