بهنام احمدزاده شهردار منطقه ۱۰ شیراز: ۷۰ میلیارد ریال صرف رفع خطر از نقاط آبگیر منطقه شد.

مهار آبگرفتگی در منطقه ۱۰

شهردار منطقه 10 شیراز گفت: برای رفع خطر از نقاط آبگیر و حادثه خیز منطقه 70 میلیارد ریال هزینه شد. به گفته مهندس احمدزاده این اعتبار برای لوله گذاری و لایروبی مناطق آبگیر که از ابتدای سال 98 تا پایان آبان ماه 98 در نظر گرفته شده بود و در بارندگی های اخیر شاهد مهار آبگرفتگی و روانی تردد در سطح منطقه بودیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری منطقه 10شیراز؛ مهندس احمدزاده اظهار داشت: در پی اجرای طرح تکمیل لوله گذاری خیابان شهید مظلومی و کوچه 2 هاتف تا شهرک بهشتی به طول حدود 450 متر، لوله گذاری و احیای مسیل گچ علی بابا در خیابان شهید صابر زارعی به طول حدود 350 متر و در شهرک قصرقمشه 250 متر لوله گذاری کاروگیت جهت دفع آبهای سطحی و فاضلاب شهری و در ادامه در شهرک گویم  به طول 3700 متر با هدف هدایت کننده آبهای سطحی و احیای مسیل و رفع انسداد و لایروبی کامل کانالهای عرضی در این مسیرها انجام شده است.

شهردار منطقه 10 شیراز بیان کرد: اقدامات صورت گرفته جهت رفع خطر از نقاط آبگیر و حادثه خیز لایروبی در سطح منطقه؛ لایروبی چاههای جذبی به تعداد 23 حلقه چاه، لایروبی کانالهای روبسته ، جداول روباز و حفر 6 حلقه چاه جذبی جدید که با هدف هدایت آبهای سطحی و لایروبی مسیلهای سطح منطقه صورت پذیرفته است.

وی در ادامه افزود: جدول گذاری جهت تقسیم حجم آبهای سطحی در شهرک استقلال، بلوار آفرینش و فرعیهای شهرک گلستان شمالی ، خیابان سپهر و صفا ، شهرک گویم خیابان ولایت ، خیابان هاتف ، تقاطع خرد در شهرک آرین از دیگر اقدامات این منطقه در راستای جلوگیری از آبگرفتگی معابر می باشد.

احمدزاده گفت: با اجرای کالورت و کانال بتنی در مسیل باغات دوکوهک و احداث کانال روباز خاکی و ایجاد حوضچه تاخیری جهت رسوب گل و لای موجود در سیلاب در مسیر آبراه دوکوهک و گلستان ، ساخت دیواره های شیب شکن و رسوب گیر در طول این مسیر (کشتی خجسته)و اجرای جدول طولی خیابان 45 متری دوکوهک به طول 750 متر این مشکل نیز مرتفع گردید.
وی افزود: با اجرای کانال روباز خاکی احیای مسیل گچ علی بابا به طول 250 متر، کوچه 23 آبشار گویم به طول 1100 متر و شهرک زیمنس به طول 1200 متر ، مسیل قصرقمشه و انجیره که در ادامه مسیل 45 متری گاز و جنب پمپ بنزین شریفی از درخت و درختچه و ضایعات پاکسازی گردید.

شهردار منطقه 10 شیراز خاطر نشان کرد: پیرامون دستور کار ضروری مبنی بر رفع نقاط حساس اقدامات فوق الذکر که طی یک برنامه کارشناسی تعریف شده انجام گردید، حدود 90 درصد مشکلات دفع آبهای سطحی در هنگام بارش نزولات آسمانی در سطح منطقه 10 مرتفع گردید.

احمدزاده تصریح کرد: عملیات اجرایی تکمیل لوله گذاری شهرک گویم با اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال و اجرای لوله گذاری شهرک زیمنس خیابان گلبرگ با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال با هدف جمع آوری و دفع آبهای سطحی محور شمالغرب شیراز همزمان با دهه مبارک فجر شروع خواهد شد.
 

منبع : شهرداری منطقه ده شیراز
تعداد بازدیدها : ۱۱۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است