شهردار منطقه ١٠شیراز خبرداد:

گام‌های بلند شهرداری منطقه ١٠شهرداری در مسیر توسعه و شکوفایی این منطقه با اجرای ٣٠پروژه عمرانی

امسال ۶٠٠میلیارد ریال اعتبار برای اجرای  پروژه های عمرانی در سطح منطقه پیش بینی شده است

با بهره برداری از ٣٠پروژه عمرانی در دست اجرا در منطقه ١٠شهرداری شیراز شاهد شکوفایی و آبادانی بیشتر این منطقه شهرداری خواهیم بود.

شهردار منطقه ١٠ شیراز با اعلام این مطلب ضمن ارائه گزارشی از روند اجرایی پروژه های در حال اجرا در سطح این منطقه با بیان این مطلب  گفت: در حال حاضر ٣٠ پروژه عمرانی در این منطقه در دستور کار قرار دارد که با افتتاح و بهره‌برداری از آنان شاهد عمران و آبادانی بیشتری در سطح این منطقه خواهیم بود واجرای این پروژه گامی بزرگ در رشد و توسعه این بخش از شهر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری منطقه ١٠احمدزاده تصریح کرد:بر طبق برآوردهای صورت گرفته اعتبار پروژه های عمرانی شهرداری این  منطقه در سال جاری حدود ۶٠٠ میلیارد ریال است که از مهم‌ترین آن ها می توان به پروژه تکمیل کندرو ضلع شمالی محور شیراز سپیدان (حدفاصل ورودی دوم صدرا تا گویم) به طول حدود ٢وهشت دهم  کیلومتر با هدف روان سازی ترافیکی و بهسازی مسیر مذکور اشاره کرد.

وی افزود: تکمیل پروژه ٢٠ متری نهراعظم (خیابان اتصال کمربندی امام خمینی (ره) به خیابان فرمانداری) به طول حدود یک و شش دهم کیلومتر به منظور دسترسی محلی و روان سازی ترافیک میدان صنایع که پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴٠ درصد می باشد که تا پایان سال افتتاح خواهد گردید.

شهردار منطقه ١٠ شیراز گفت:  احداث مسیر دوچرخه سورای و پیاده روی حدفاصل شهرک گلستان تا گلدشت حافظ و همچنین مسیر پیاده راه سلامت در شهرک گویم به طول حدود ٢هزار متر، تکمیل و راه اندازی پارک چشمه جوشک در شهرک قصرقمشه که هم اکنون با ٢٠ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام می باشد،  نیز از جمله طرح های عمرانی شهرداری منطقه است که تا پایان سال به بهره برداری می رسد.

احمدزاده همچنین با ارائه توضیحاتی در مورد ساخت بلوار ٣٠ متری ورودی شهرک انجیره ادامه داد: این طرح به طول حدود ٧٠٠ متر با هدف روان سازی ترافیک و بهسازی معبر مذکور که شامل رفوژ میانی فضای سبز دو باند سواره رو و پیاده رو اجرا می‌شود  وهم اکنون ۴٠درصد پیشرفت فیزیکی دارد، بدون شک با افتتاح این پروژه  بخشی از مشکلات این منطقه نیز برطرف می شود.

وی اظهار داشت: پروژه احداث خروجی پارک ۵٨٠ هکتاری دراک و تکمیل کندرو ضلع جنوبی بزرگراه حسینی الهاشمی با ۴٠درصد پیشرفت فیزیکی از دیگر پروژه های  در حال انجام در سطح منطقه است  که دهه فجر افتتاح خواهد شد.
شهردار منطقه ١٠شیراز با اشاره به کلنگ زنی چند پروژه دیگر در ٣ماه پایانی سال تصریح کرد : از جمله پروژه هایی که در این مدت شاهد  کلنگ زنی آن خواهیم بود می‌توان به  احداث پل عابر پیاده راه آهن ، پارک بازنشستگان ارتش، لوله گذاری شهرک زیمنس و مجموعه تنیس شهرداری شیراز اشاره کرد که شامل ۴ زمین تمرینی تنیس برادران ، استادیوم و زمین تنیس تمرینی بانوان است.

احمدزاده ادامه داد:اجرای دیوارگذاری رودخانه جنب شهرک عرفان و پارک کوهنورد،  احداث فاز دوم پارک کوهنورد به همراه مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی و اتصال به پارک وحدت واقع در بزرگراه حسینی الهاشمی،پارک بزرگ ٧ هکتاری وحدت، ساختمان شهرداری منطقه ده، احداث خیابان جمهوری گویم، احداث فاز اول کندرو ضلع شمالی بلوار دکتر حسابی ، زمین چمن مصنوعی فوتبال شهرک قصرقمشه و شهرک بزین از دیگر پروژه های ما در سطح منطقه است است که کلنگ آنها در سه ماه پایانی سال به زمین زده خواهد شد.      
    
وی افزود :همچنین از دیگر پروژه های در دست اجرای منطقه  می‌توان از  احداث ۴ باب سرویس بهداشتی در پارکهای کوهنورد ، شهدای گمنام شهرک گلستان ، آرین و صدا و سیما اشاره کرد که  با پیشرفت ٨٠ درصد در حال انجام می باشد و به زودی به بهره برداری خواهد رسید.

منبع : شهرداری منطقه ده شیراز
تعداد بازدیدها : ۴۸۱
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است