بهنام احمدزاده شهردار منطقه ده: نقاط آبگیر و حادثه خیز در منطقه ۱۰ شیراز رفع خطر می شود

شهردار منطقه 10 شیراز از رفع خطر نقاط آبگیر حساس و حادثه خیز در سطح این منطقه خبرداد.
به گزارش امور ارتباطات و فرهنگی ؛مهندس احمدزاده اظهار داشت: در پی اجرای طرح  لوله گذاری در شهرک گویم آبهای سطحی و روان آبهای اراضی ضلع جنوبی گویم ، بخشی از اراضی قلات و بخشی از اراضی دوکوهک که به سمت شهرک گویم سرازیر می شوند توسط این طرح به رودخانه خشک هدایت می شود. این طرح با برآورد 90 میلیارد ریال در مرحله آگهی مناقصه قرار دارد.    
شهردار منطقه 10 شیراز بیان کرد: در این منطقه اقداماتی که به منظور رفع خطر از نقاط آبگیر و حادثه خیز شامل : پاکسازی مسیل ها از درخت و درختچه، ایجاد بند سنگی ، دیواره  شیب شکن و حوضچه آرامش در طول مسیر آبراه ها، تقسیم آب جداول پر آب ، لایروبی و حفر چاههای جذبی ، لایروبی کانالهای روبسته و روباز ، جداول روبسته و روباز ، حفر کانال و لوله گذاری اجرا گردیده است.
این مقام مسئول بیان کرد: 45متری گاز حدفاصل آبراه دوکوهک تا بلوار شهید مساوات که متاسفانه مسیر آبراه در سالیان گذشته توسط افرادی سودجو دیوار گذاری گردیده و در برخی نقاط تبدیل به باغ شده است ، موضوع توسط دادستان محترم مرکز استان و سازمان آب منطقه ای جهت رفع تصرف در دست پیگیری قرار دارد.
وی در ادامه افزود : 45 متری گاز واقع در شهرک دوکوهک  که بعنوان  یکی از گذرهای فرعی جهت تردد کامیونهای حمل مصالح می باشد و در طول این محور دو کانال عرضی عبور میکند که با توجه به حجم سیلاب و گل و لای موجود در سیلاب موجب مسدود شدن محور می گردد که نسبت به لایروبی کامل کلیه آبراه های ورودی به محور ( آبراه دوکوهک و گلستان ) ، ایجاد حوضچه آرامش جهت رسوب   گل و لای موجود در سیلاب در طول مسیر آبراه ها ، ساخت دیواره های شیب شکن و رسوب گیر در طول مسیر آبراه گلستان (کشتی خجسته )، اجرای جدول طولی محور و اجرای کالورت عرضی در حال اجرا می باشد.
و همچنین مسیل قمشه و انجیره که در ادامه مسیل 45متری گاز و جنب پمپ بنزین شریفی و مسیر رودخانه خشک و نهراعظم از درخت و درختچه و ضایعات  تخلیه شده پاکسازی و مسیل گچ علی بابا نیز احیا گردید و تدابیر لازم جهت رفع خطر از مسیل شیمی گیاه در دستور کار قرار دارد.
شهردار منطقه 10 خاطرنشان کرد: لکه گیری در سطح منطقه10 با قراردادی به مبلغ 100/2 میلیارد ریال به صورت دستمزدی طی 60 روز با رعایت تمامی اصول فنی و به متراژ 13 هزار و 652 متر مربع در سطح شهرکهای بهشتی ، گلستان ، گلستان شمالی ، گویم ، دوکوهک صورت گرفت. 
 

 

منبع : شهرداری منطقه ده شیراز
تعداد بازدیدها : ۲۰۹
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است